Komu rozdělíme výtěžek z běhů FénixRun?

image

Primárním cílem seriálu virtuálních charitativních běhů FénixRun je podpořit neziskové organizace věnující se dětským onkologickým pacientům, dále dětem, které utrpěly úraz a také osobám se zdravotním handicapem s amputací dolních končetin. Sekundárním cílem je osvěta a důraz na preventivní aktivity, které můžou zachránit život – prevence onkologických onemocnění, dětských úrazů, aj.

Spolek Nové háro

Nové háro založila v roce 2017 Markéta Zagrapanová z Lužic u Mostu. Vedla ji k tomu osobní zkušenost s onkologickým onemocněním a se ztrátou vlasů a také touha pomáhat ostatním pacientům a ulehčit jim alespoň trochu náročný boj s nemocí. Nové háro pomáhá nemocným dětem a mladým lidem po ztrátě vlasů tím, že jim zadarmo vyrábí paruky z pravých vlasů na míru.

Nadační fond dětské onkologie Krtek

Krtek pomáhá dětem a dospívajícím, kteří se léčí na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Naším hlavním dlouhodobým cílem je pomáhat udržet současný vysoký standard komplexní péče o onkologické pacienty, zmírnit následky léčby a také navýšit možnosti personalizované medicíny pro všechny pacienty s onkologickým onemocněním, kteří to potřebují. Krtek je tu pro pacienty a jejich rodiny během náročné léčby i po ní, kdy pomáhá usnadnit malým a mladým Krtkům návrat zpět do běžného života.

Nadační fond Modrý hroch

Nadační fond Modrý hroch pomáhá už 15 let především konkrétním dětem po těžkých úrazech a dětem s těžkým fyzickým handicapem při jejich návratu do běžného i sportovního života. Dlouhodobě podporuje chirurgická oddělení v nemocnicích celé ČR a věnuje se protiúrazové prevenci. Právě úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí ve věkové skupině 0–25 let.

Nadační fond Pink Bubble

Pink Bubble pomáhá mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Příjemcům pomoci říkají důvěrně “BUBLINY” a ke každému z jejich příběhů přistupují osobně.

No foot No stress

Sdružení No foot No stress vzniklo jako dobrovolné, nezávislé společenství, sdružující osoby se zdravotním handicapem s amputací dolních končetin a osob spřízněných s tímto postižením. Cíle sdružení jsou pomáhat osobám po amputaci nohy/nohou a pořádat kulturní, naučné, sportovní i společenské akce.